Aktualności

Zasady odbioru odpadów wielkogabarytowych

wywozodpadowwielkogabarytowych

W okresie wiosennych porządków wiele osób zastanawia się, co zrobić np. ze zużytymi , starymi meblami, dywanami i innymi podobnymi odpadami. Poniżej zamieszczamy przydatny poradnik określający zasady obowiązujące zarówno właścicieli domów jednorodzinnych jaki i mieszkańców bloków.

Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. jako zarządzający systemem odbioru i zagospodarowania odpadów z terenu Miasta Ostrołęki kierując się dobrem mieszkańców oraz wyjaśniając wątpliwości co możemy wystawić w dniu odbioru odpadów wielkogabarytowych informuje, iż są to wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w pojemniku np.: stoły, szafy, szafki, regały, krzesła, sofy, wersalki, kanapy, fotele, meble ogrodowe, dywany, wózki dziecięce, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów...

ODPADY, KTÓRE NALEŻY DOSTARCZYĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK)

Odpady z budowy, remontu czy demontażu - gruz, pustaki, ceramika budowlana, (cegły, terakota, gres), płoty, deski drewniane z rozbiórki starych budynków, okna, drzwi, ceramika sanitarna (wanny, muszle klozetowe, umywalki) dostarczmy do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Zużyte opony dostarczamy do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych lub serwisów samochodowych, stacji demontażu pojazdów i wulkanizacyjnych.

Urządzenia elektryczne i elektroniczne dostarczamy do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych lub do zorganizowanego przez firmę ElektroEko punktu zlokalizowanego na parkingu sklepu E.Leclerc w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godz. od 9:00 do 14:00.

Odpady ogrodowe (drobne gałęzie, trawa, liście) dostarczamy do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych lub po odpowiednim przygotowaniu wystawiamy do odbioru w dniu odbioru odpadów biodegradowalnych.


Back to Top