Aktualności

OTBS w trosce o środowisko - Segregacja śmieci informacje podstawowe

Z dniem 1 lipca w całym kraju weszły w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych. Zmiany dotyczą ujednolicenia oznakowania poszczególnych koszy na segregowane śmieci. Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowało specjalną „ściągawkę”, która ułatwić ma prawidłową segregację śmieci.

Przed siedzibą OTBS przy ulicy Berka Joselewicza ustawiliśmy specjalnie oznakowane pojemniki przeznaczone na poszczególne frakcje śmieci. Kolorystyka pojemników i ich opis dostosowane zostały do obowiązującego od 1 lipca ujednoliconego oznakowania koszy na segregowane odpadki.

Śmieciowa „ściągawka” podświetlana dodatkowo po zmroku znajdująca się przy siedzibie OTBS ma za zadanie ułatwić i utrwalić mieszkańcom miasta jak prawidłowo segregować odpady.

Zgodnie z nowym oznakowaniem, do pojemników w kolorze brązowym wrzucamy biodegradowalne frakcje śmieci. Pojemnik żółty służy do metali i tworzyw sztucznych. Oddzielnie segregujemy także szkło, na które przeznaczone zostały pojemniki w kolorze zielonym. Niebieski pojemnik przeznaczono na papier i makulaturę. Na odpady zmieszane wykorzystywany jest pojemnik w kolorze czarnym.

Zachęcamy jednocześnie do segregacji śmieci w firmach i gospodarstwach domowych. Pozwoli nam to na oszczędzenie znacznych w skali roku wydatków związanych z gospodarką odpadami przyczyniając się jednocześnie do pozytywnego wpływu na środowisko naturalne.

 

p1

p2

p3

p4

p5

 

Back to Top