Aktualności

W niedzielę 3 grudnia odbył sie IV bieg mikołajkowy

W parku miejskim w Ostrołęce jak co roku odbył się rodzinny bieg mikołajkowy organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Trzeźwości Arkadia i Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Zmagania Mikołajów odbyły się już po raz czwarty. Nieodłącznym elementem każdego uczestnika była czapka świętego Mikołaja, w której wyruszali oni na dystanse biegu na 5 km, 2 km, a także na marsz nordic walking. W biegu na 200 metrów udział wzięło 26 osób; 2,5 kilometra pokonało 27 osób; 5 km przebiegły 103 osoby, a w marszu nordic walking pomaszerowało 10 osób. Łączna liczba uczestników wyniosła 166.

W biegu dzieci na 200 metrów oglądaliśmy zaciętą walkę o zwycięstwo. Wśród dziewczynek wygrała Zofia Król z Chojnik, wyprzedzając ostrołęczanki Alicję Mąkę i Izabelę Komor. W kategorii chłopców na podium stanęli reprezentanci Ostrołęki: pierwszy był Przemysław Rusiłowicz, drugi Mateusz Zalewski, a trzeci Julian Barca. Marsz nordic walking wygrała Bożena Gąska, wyprzedzając Katarzynę Kamionowską i Ewelinę Gąskę-Prusaczyk.

Przechodzimy do biegów w kategorii open. Na dystansie 2,5 kilometra wśród pań najlepsza była Klaudia Komuda, wyprzedzając Oliwię Piotrowską i Klaudię Strębiecką. Z kolei wśród panów triumfował Adam Ząbczyński, przed Markiem Karczewskim i Wiktorem Pragaczem. Na 5 km najszybszą panią była Eliza Galińska, a kolejne miejsca zajęły Magdalena Piątak i Klaudia Baczewska. Rywalizację panów na "piątkę" wygrał Adam Piątkowski przed Adamem Ząbczyńskim i Arkadiuszem Borkowskim. 

img 8735 normal

img 8742 normalimg 8761 normalimg 8794 normalimg 8812 normalimg 8852 normalimg 8863 normalimg 8869 normal

 

Back to Top